Warto przeczytać

b2ap3 large 111111
 

Jak poprowadzić swój biznes w internecie?

Masz lokalny bar w średniej wielkości mieście? A może oferujesz usługi budowlane na terenie jakiegoś powiatu? Przyszłość reklamy leży w internecie! Dobry marketing internetowy zapewni ci o wiele więcej klientów niż reklama w prasie czy radiu. 

Wielu właścicieli małych i średnich firm zastanawia się jak zaistnieć w internecie, ktoś kto nie zna się na marketingu a tym bardziej na realizowaniu projektów marketingowych oraz budowaniu stron, nie ma jakichkolwiek szans na zaistnienie w sieci. Często nieświadomi kupujemy usługi realizacji strony www na portalach aukcyjnych za grube pieniądze, a później dostajemy stronę opartą na darmowym szablonie WordPress'a oraz najtańszy hosting.  Później, kupujemy tak samo na tych samych portalach aukcyjnych, wszelakie usługi pozycjonowania strony, gdzie płacimy z góry a efektów jak nie było tak nie ma. 

 

Zatem, jak wybrać idealną agencję marketingu online dla twojego biznesu? 

Tworzenie stron www - To musi być podstawowa oferta każdej agencji marketingowej, skoro nie potrafi realizować stron internetowych, to nie będzie jej potrafiła także pozycjonować. Nie dajmy się nabierać też na wysokie koszty, proste strony realizowane dla baru bądź lokalnej firmy usługowej, nie będą kosztować tysięcy złotych.

Pozycjonowanie stron internetowych - Nie płaćmy pełnej kwoty z góry za pozycjonowanie, dobra agencja interaktywna oferuję zapłatę po wykonanym zleceniu, może pobierać jedynie wcześniej małą zaliczkę. Gdy agencji nie uda się uzyskać ustalonych pozycji na dane frazy, to po prostu płacimy jej mniej albo w ogóle, zależy jak się z nią dogadaliśmy. Pamiętajmy też, że pierwsze efekty pozycjonowania, mogą się pokazać dopiero po kilku miesiącach.

Media społecznościowe - Każdy, nawet najmniejszy biznes powinien posiadać swoje firmowe konto w chociaż jednym wybranym serwisie społecznościowym. Dlaczego? Otóż media społecznościowe są na tą chwilę tak bardzo rozbudowane, że pozyskiwanie oraz sprawny kontakt z klientami to pestka. Prowadzenie takich profili firmowych zajmuje niestety bardzo dużo czasu dlatego warto takie coś, zlecić także agencji. 

Podsumowanie

Profesjonalna agencja marketingu online powinna także w swej usłudze oferować pełen pakiet obsługi firmy w internecie, tak abyśmy w ogóle nie musieli myśleć o aspektach związanych z internetem. Powinna nas także, obsługiwać pod kątem grafiki komputerowej oraz copywritingu (pisaniu tekstów reklamowych, artykułów). Musimy wybierać mądrze, agencje które oferują nowoczesne rozwiązania, nowoczesne zarządzanie projektami i inne innowacyjne rozwiązania, wybierajmy agencję nie tą, która pojawi się nam pierwsza w google, lecz tą która jest innowacyjna.